Project Description

Honza Považan
Honza Považan

Zpět →

O mně

Řekni nám něco o sobě. Jaký máš handicap a jak se ti to stalo?

Je mi 22 let, měřím 180cm a rád sbírám figurky slonů. Oukej, abych řekl pravdu, prkna mi ovládají život a tak jsem se postupně touto cestou nechal vést od skejtu až k surfingu a pokračuju po ní dál. Mimo to se věnuji filmu a tak studuji obor kamera na Fakultě multimediálních komunikací. Mám nedorostlou pravačku od zápěstí. Moc jsem se u mamky v břiše motal a zamotal se do pupeční šňůry, kde se mi pravačka zaškrtila a nevyvinula se.

Kterému sportu se věnuješ a co tě na něm baví?

Jak sem říkal, samý prkna. Skejt, downhill longboarding, wake, snowboard a v posledních letech si moje srdíčko vzal surfing, který mi ukázal, z čeho všeho všechny ty ostatní sporty vlastně vznikly a proč. Asi nebudu rozepisovat takový to klasický surfový klišé o splynutí s přírodou a podobně. Zkrátka mi ten sport dává smysl a přináší radost, zážitky a spoustu nových přátel.

Jaký je tvůj největší sen?

Užít si svou cestu.
Nerad si dávám nějaký nesmysluplný cíle jako být mistr světa v tom a tom. Zkrátka si chci užít surfing, jak jen to půjde a žít si ten sen.
Jo, možná by se ale vlastně jeden sen našel a to paralympiáda 2024 právě v adaptive surfingu.

V čem tě handicap omezuje a kam tě naopak posunul?

Neřekl bych, že mě handicap nějak omezuje, spíš právě naopak. Člověk má pak hned větší motivaci pro překonání něčeho, o čem ostatní říkají, že to nejde. Taky možná právě díky tomu handicapu neřeším nepodstatné kraviny, nad kterýma se spousta lidí dokáže pěkně rozčílit.

Co bys chtěl vzkázat všem, kteří teprve hledají svou cestu?

Najde si vás sama, užijte si ji!