Project Description

DANIEL BAŘÁK
DANIEL BAŘÁK

Zpět →

O mně

Řekni nám něco o sobě. Jaký máš handicap a jak se ti to stalo?

Ahoj, jmenuji se Daniel „Pahyl“ Bařák, je mi 29 let. Žiju se svou skvělou přítelkyní, 6-letým synem a 7-měsíční dcerou v Těrlicku na Severní Moravě. Pracuji jako vedoucí výroby ocelových konstrukcí. Mám rád sport, adrenalin a cestování. Jsem po amputaci levé nohy. V dětství jsem se připletl do cesty kombajnu na kukuřici.

Kterému sportu se věnuješ a co tě na něm baví?

Převážně jsem mountainbiker. Jezdím hlavně freeride a downhill na horském kole. Baví mě skákat velké skoky a sjíždět prudké pasáže. Tento sport mě naprosto pohltil a beru to spíše jako životní styl. V zimě se věnuji parahokeji.

Jaký je tvůj největší sen?

Jezdit pořád na kole a ideálně se tím i uživit. Věnovat se tomuto sportu naplno a přizpůsobit život podle něj.

V čem tě handicap omezuje a kam tě naopak posunul?

Čím jsem starší, tak cítím větší zodpovědnost ke svému okolí a rodině. Pořádně nevím, co si ke zdravé noze můžu ještě dovolit a co už na ni bude moc. Snažím se jezdit dost na jistotu a moc se nehecovat, i když bych někdy strašně chtěl. Život bez kola si ale fakt neumím představit. Handicap mi určitě dal možnost poznat spoustu zajímavých lidí a sportovců, se kterými bych možná normálně nikdy nepřišel do styku. Taky možnost být nakonec něčím zajímavý a inspirovat tak ostatní.

Co bys chtěl vzkázat všem, kteří teprve hledají svou cestu?

Určitě se ničeho nebojte a jděte si za svým. I když se to bude zdát známým, nebo třeba doktorům nemožné, věřte, že to nakonec zvládnete!